Blog
Nog 20 jaar en dan zijn we gezond?!
Sommige momenten in je leven kun je precies terughalen. Je weet waar je was, ...
HYROX wordt steeds populairder en 16 april staat HYROX Rotterdam groot en vetgedrukt in Julie's agenda! Op die dag gaat Julie niet alleen zichzelf uitdagen tijdens haar allereerste HYROX Solo, maar zet ze zich ook in om geld op te halen voor onze foundation.
Datum
Monday 23 March 2026
Leestijd
5 minuten
Julie is 32 jaar en leeft inmiddels bijna 19 jaar met de diagnose type 1 diabetes. In het dagelijks leven werkt ze als accountmanager, maar in haar vrije tijd staat sport centraal. Begin januari maakte ze de overstap naar de Medtrum Nano-patchpomp met een Hybride Closed Loop-systeem, nadat ze jarenlang insulinepennen gebruikte. Ze is nog zoekende, maar merkt nu al verschil. “Vooral de nachten zijn echt een grote winst.”
Met haar streven om in april haar eerste HYROX Solo te doen, is ze een actie begonnen en zet ze zich nu actief in voor de Bas van de Goor Foundation. Haar doel: geld ophalen en laten zien wat er mogelijk is met diabetes. (Doneren kan hier)
Waarom een actie starten?
Vorig jaar ging Julie online op zoek naar informatie over diabetes en sporten en kwam bij ons terecht. Ook had ze contact met ons over haar Hyrox. Het idee ontstond toen om zelf in actie te komen. Dit keer niet alleen voor zichzelf, maar om bij te dragen aan meer kennis en ondersteuning voor anderen. Haar streefbedrag zette ze bewust hoog in: €5.000. “Ik heb gewoon hoog ingezet zodat er niemand denkt, oh die zit al bijna op haar streefbedrag, en daardoor geen donatie meer achterlaat. Ik ga kijken hoever ik kan komen!”
Via Instagram en TikTok deelt ze haar trainingen en voortgang. Mensen die op haar content reageren vraagt ze direct of ze al gedoneerd hebben. Het viel haar op dat rond salarisdatum sneller gedoneerd werd, dus stuurt ze rond die tijd in haar eigen kring een extra berichtje. Die openheid in haar posts levert niet alleen donaties op, maar ook begrip en support. “Door zoveel online te delen ziet mijn directe omgeving eigenlijk nu pas wat er allemaal bij komt kijken in het leven van iemand met type 1 diabetes.”

Haar eerste HYROX
In november begon Julie met hardlopen, krachttraining deed ze al langer. Half januari startte ze serieus met trainen voor haar eerste HYROX-wedstrijd die gepland staat op 17 april. Ze traint zes dagen per week: drie keer cardio en drie keer kracht, vaak in circuitvorm of HYROX-specifiek. Ze heeft hier een speciaal trainingsschema voor via high performance coach Eline Peterse. Haar trainingen doet zij buiten haar eigen routines graag in groepsverband voor extra motivatie en techniek bij Voldelgym en Lucie in Rotterdam.
Hyrox is een combinatie van hardlopen en functionele krachtonderdelen en dat spreekt Julie door deze mix echt aan. Toch maakt die combinatie het ook spannend. “Het is telkens een combinatie van cardio en kracht. Wat gaat mijn suiker doen? En wat doet adrenaline met mijn waarden?” Haar doel is helder: de wedstrijd uitlopen, ondanks haar diabetes. Ze hoopt er ongeveer anderhalf uur over te doen. “Mijn grootste angst? Dat ik hem niet kan afmaken.”

Sporten met diabetes: blijven testen en leren
Sporten met diabetes blijft voor Julie een zoektocht. Waar ze eerder dacht dat trainen op een lege maag in de ochtend ideaal was, merkte ze bij krachttraining juist wel eens flinke hypers. Inmiddels weet ze dat ze tijdens cardio elke 20 minuten snelle koolhydraten moet nemen. Nu oefent ze met het toedienen van insuline tijdens krachtsporten, iets wat ze nog steeds spannend vindt. Ze merkt dat bij krachttraining haar waarden snel richting 18 mmol/l kunnen stijgen en dit zorgt voor veel verzuring. Van diëtist Wesley van Gils kreeg ze de tip om goed te letten op hydratatie en het drinken van elektrolyten tijdens het sporten. Dit verlaagt niet direct de bloedglucosewaarde, maar vermindert wel verzuring bij een hyper.
Julie merkte ook vaak dat haar glucose na een intensieve training (kracht- of combinatiesport) blijft stijgen, soms richting 20 mmol/l. Ze leerde dat dit komt doordat stresshormonen tijdens het sporten ervoor zorgen dat de lever extra glucose vrijlaat. Tijdens de training gebruiken de spieren die glucose nog, maar zodra de inspanning stopt blijft die extra glucose in het bloed circuleren. Om die stijging op te vangen, dient Julie ongeveer 10 minuten na haar workout 2 tot 3 eenheden insuline toe. (Let op, dit kan voor ieder persoon verschillend. Overleg altijd met je diabetesverpleegkundige)
Van stilte naar openheid
Waar Julie haar diabetes vroeger nauwelijks deelde, doet ze dat nu bewust wel.
“Toen ik geld ging ophalen, merkte ik dat ik ook bewustwording wilde creëren. Ik had zoveel frustratie als trainingen niet werkten. Toen dacht ik: waarom deel ik dit niet?”
Die openheid verandert veel. In de sportschool weten mensen nu dat ze diabetes heeft. Ze kan er makkelijker over praten en voelt zich minder ongemakkelijk. Onlangs vroeg een meisje via Instagram nog tips aan Julie omdat ze voelde dat diabetes haar tegenhield om te gaan sporten. Dat soort momenten vindt Julie bijzonder en doet haar denken aan vroeger. Twee weken na Julie haar diagnose ging Julie op een kamp voor kinderen met type 1 diabetes en heeft daar twee vriendinnetjes gemaakt die ze nu nog steeds regelmatig ziet. Die ervaring, samen jong zijn en leven met diabetes, is haar altijd bijgebleven. Nu ze zelf ouder is wil ze graag andere helpen.
Haar boodschap aan anderen
Voor Julie zit de sleutel in inzicht. “Hoe beter ik mijn lichaam begrijp tijdens het sporten en patronen ontdek door een logboek bij te houden, hoe meer grip ik krijg.” Sport geeft haar energie, geluk en zelfvertrouwen. En dat gunt ze anderen ook. Haar advies is simpel: “Begin gewoon! Houd een logboek bij, kijk wat er gebeurt en leer van je lichaam.”
En voor wie twijfelt om zelf in actie te komen voor de Bas van de Goor Foundation? “Maak er een bucketlist-dingetje van. Haal geld op en daag jezelf uit.”
Met haar HYROX-deelname en haar Do It Yourself actie laat Julie zien dat diabetes geen eindpunt is, maar een startpunt voor nieuwe uitdagingen.
Start hier jouw eigen actie of meld je hier aan voor een van onze evenementen.
