Skip Navigation LinksHomeEvenementenSportclinicsSportclinic

Sportief met diabetes in Alkmaar

Op vrijdag 5 november 2010 heeft de Bas van de Goor Foundation (BvdGF) in samenwerking met het medisch Centrum Alkmaar (MCA) een clinic georganiseerd voor jongeren met diabetes.

Op initiatief van het Medisch Centrum Alkmaar hebben 40 jongeren met diabetes ervaren wat het effect van sport is op een leven met diabetes. Om 15.30 uur stroomden de eerste deelnemer samen met ouders/verzorgers, trainers van de sportclub en leraren van school binnen voor een presentatie van Bas van de Goor over sport en diabetes mee te maken. In een bomvolle kantine vertelde Bas over zijn ervaringen met sport en diabetes.

Na een informatief gedeelte volgde het sportieve werk met een volleybalclinic van Bas in de sporthal. Bas werd gedurende de training ondersteunt door volleybalvereniging Alvoco uit Alkmaar. Na een half uurtje spelen werd een korte pauze ingelast om de bloedsuikerwaarden te controleren. Na een kort oponthoud, en de nodige energie, werd er een partijvorm gespeeld waarbij zes teams het onderling tegen elkaar opnemen.

Met het laatste fluitsignaal konden de deelnemers genieten van een pastamaaltijd en daarmee de verbruikte energie weer aanvullen met de nodige koolhydraten. Na de maaltijd stond werd er ook nog een uurtje gevoetbald. Moe maar voldaan keerden de deelnemers uiteindelijk om 19.30 uur huiswaarts.