Skip Navigation LinksHomeActueelNieuwsBericht
40 Jongeren met diabetes naar Flachau
21-01-2012
Zondagochtend 22 januari vertrekt de BvdGF samen met 40 kinderen met diabetes en een medisch team naar het wintersportgebied Flachau in Oostenrijk.

wintersportkamp 2012
De bus zal 's ochtends om 6.00 uur vertrekken vanuit sportcentrum Papendal in Arnhem om 's avonds rond 18.00 uur aan te komen in Flachau. In Flachau slaapt de hele groep in Jugendgästehaus Stadler.

Vijf dagen zal er geskied of gesnowboard worden. De jongeren zijn opgedeeld in groepjes en krijgen les van een ski- of snowboardleraar. Bij elk groepjes is ook altijd een diabetesverpleegkundige aanwezig.

In de avond wordt samen met de diabetesverpleegkundige en een arts de dag doorgenomen en gekeken naar het effect dat het intensief bewegen heeft op diabetes, per deelnemer. De kinderen ervaren op deze manier wat het effect is van regelmatig sporten op een leven met diabetes en hoe hier mee om te gaan.

Op de website van de BvdGF zal elke dag een kort verslag verschijnen van wat er allemaal is gebeurd op de pistes in Flachau.

Daarnaast kun je ons volgen op facebook en via twitter @bvdgf of @jeroenflim!